mojeauto.pl > autogaleria > inne > Nowe drogi z usterkami - zaniedbania przy budowie ekspresowej S8 w Warszawie

Nowe drogi z usterkami - zaniedbania przy budowie ekspresowej S8 w Warszawie

2011-01-14

Podobne:

Przebudowa drogi ekspresowej S8 na odcinku...

Inne 2014-01-08

Komentuj:

~Robert 2011-02-22

Dokładnie tak jak Pan ponizej napisał. Wszyscy widzimy ta robote ze zdjęć :-). Ja natomiast proponuje aby temu Panu który twierdzi że wykonawca zrobił wszystko zgodnie z planami , własnie ten wykonawca zbudował dom i testował fundamenty itd....zabawny jesteś...pewnie tak samo robisz jak mówisz tylko ze my bedziemy to testowali i płacili za Twoje partactwo lub Twój nadzór. Pewnie jesteś urzedasem i za nic nie odpowidasz. Dopóki urzedasy nie beda opdpowiadac za to co robia dopóty bedzie tak jak widać na załaczonych obrazkach...pozdrawiam

~asystent 2011-02-15

Widać że 'hjokiel' zna się na rzeczy, bo jak czytam komentarze innych Panów to nóż się w kieszeni otwiera... Fakt obsuniętej skarpy, zniekształconego umocnienia rowu czy brak gruntu pod podwalinami ekranów akustycznych to może być wina opadów deszczu i zwyczajnego wypłukania, podmycia itp. Z tego też względu, widoczne"usterki" nie oznaczają wykonania niezgodnie z projektem, czy od razu niedbalstwa. I tak jak wspomniał 'hjokiel' po to jest okres zgłaszania wad i usterek, comiesięczne przeglądy stanu robót, aby takie usterki znaleźć i usunąć w ramach gwarancji. Oczywistym jest też, że widoczne na zdjęciach usterki nie oznaczają tego, że Wykonawca wykonał robotę niezgodnie z projektem. PAN który proponuje nałożyć na nadzór kary finansowe za COŚ TAKIEGO niech lepiej weźmie się DO ROBOTY, ponieważ jestem przekonany że budowę to on widział tylko ze zdjęć ;)

partner 2011-02-06

Najwyższy czas aby osoby odpowiedzialne za nadzór i odbiory wykonywanych robót ,ponosiły finansową odpowiedzialność w wypadkach gdy potwierdzają wlasnym nazwiskiem ,własciwe ze sztuką budowlaną wykonanie prac przy zastosowaniu właściwych pełnowartosciowych materialów .Gdyby nie odebrano spartolonych etapów robót to nie było by konieczności wykonywania remontów na nowo oddanych drogach. Panowie biorący pieniążki /nie małe/za nadzór spędzali by czas na budowie z obawy o własną kieszeń.

hjokiel 2011-02-04

Na zdjęciach widać niedoróbki i usterki, ale jeśli takie roboty prowadzi się w naszych warunkach zimą to "normalka". Wszystko jest do naprawienia i rację tu ma Wykonawca. W ramach umowy, w tym zabezpieczenia finansowego w postaci kaucji, Wykonawca na wiosnę jest to w stanie naprawić. Zarzut GDDKiA o niezgodność z projektem to już "duży kaliber". I jeśli taki pada to powinien być skierowany do Inżyniera Kontraktu, który na bieżąco i docelowo stwierdza prawidłowość częściowo wykonanych prac i ostateczną, a nie do Wykonawcy.

~krys 2011-02-03

TAK SIĘ DZIEJE WSZĘDZIE GDZIE PRZETARGI WYGRYWAJĄ DUŻE FIRMY TYPU B.... ITP. ZBIERAJĄ OFERTY OD SWOICH EWENTUALNYCH PODWYKONAWCÓ, OBNIŻAJĄ NAJNIŻSZĄ CENĘ O 30%. WYGRYWAJĄ I OGŁASZAJĄ KONKURS OFERT - WYMÓG MINUS 20-30 % PONIŻEJ ICH CENY PRZETARGOWEJ. CZYLI PONIŻEJ 60 % NAJNIŻSZEJ CENY ZA KTÓRĄ MOŻNA TO ZROBIĆ. EFEKTY - WSZĘDZIE!!!!!!!! ALE ONI ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ - BO CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZENOSZĄ NA WYKONAWCĘ, KTÓRY CZĘSTO BANKRUTUJE PO TAKIM KONTRAKCIE. ZARABIAJĄ CUDZOZIEMCY!!!!!! TO SIĘ NAZYWA EKONOMIA, BIZNES, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ITD NO I KAPITALIZM!!! KAŻDY USTRÓJ MA SWOJE PLUSY I MINUSY A OCENY DOKONUJJĄ LUDZIE NA PŁATNE ZAMÓWIENIE I WCISKAJĄ NARODOWI CO CHCĄ..................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.